BĚŽKY

JIZERSKÁ MAGISTRÁLA

Jizerská lyžařská magistrála je rozsáhlá soustava lyžařských resp. turistických tras na české straně Jizerských hor. V současné době je dlouhá téměř 200 km a můžete tak procestovat celé Jizerské hory.

Patří k nejnavštěvovanějším trasám pro běh na lyžích v České republice. Z Jizerské magistrály se lze dostat dále na Krkonošskou lyžařskou cestu a na polské lyžařské tratě.

Za příznivých sněhových a povětrnostních podmínek je možný nástup na běžecké trasy již od našeho penzionu v Lázních Libverda.

Hlavním a nejpohodlnějším výchozím místem je horská osada Smědava, vzdálená od nás cca 10km.

www.jizerskaops.cz

SJEZDOVKY

Sjezdovka v Polsku

Nově vybudovaná lanovka Gondola se sjezdovkou se nachází v nedalekém polském městě SWIERADOW ZDROJ (cca 15 km). Gondola nabízí pro vášnivé lyžaře 2,5 km dlouhou sjezdovku s proměnlivým stupněm obtížnosti a láká i na noční lyžování – sjezdovka je osvětlená v celé délce a patří k nejlépe osvětleným v celém Polsku.  Kabinková lanovka pro 8 osob. V areálu se nachází i nově vybudovaný snowpark pro milovníky snowboardu i cvičný svah pro děti.  

www.skisun.pl

SJEZDOVKY

Ski areál Ještěd

Známé středisko zimních sportů na svazích Ještědu a Černého vrchu v Liberci. Tratě na Ještědu jsou všech stupňů obtížnosti a jejich celková délka činí cca 10 km. V areálu jsou 2 moderní čtyřsedačkové lanovky, 1 dvousedačková, 5 vleků, Snowpark, večerní lyžování, dětský vlek (pás), lyžařská škola pro dospělé i děti atd.

www.skijested.cz

Napište nám