BĚŽKY – JIZERSKÁ MAGISTRÁLA

Jizerská lyžařská magistrálaje rozsáhlá soustava lyžařských resp. turistických tras na českéstraně Jizerských hor. V současné době je dlouhá přes 170 km a můžete tak procestovat celé Jizerské hory. Patří k nejnavštěvovanějším trasám pro běh na lyžích v České republice.V zimní sezoně navštíví Jizerskou magistrálukolem 500 tis. návštěvníků.Z Jizerské magistrály se lze dostat dále na Krkonošskou lyžařskou cestu a na polské lyžařské tratě.

Chráněná krajinná oblast i národní parky jako Jizerskohorské bučiny nabízí mimořádný zážitek rekreačním i závodním běžkařům, kteří si mohou vybrat z několika základních tras. K nejkrásnějším patří okolí Kristiánova, Bedřichova, Nové Louky a Jizerky. Cestu zpestřují rozhledny s výhledem na Jizerské hory nebo řada pomníčků. Stopa je vedena lesními pěšinami mezi zasněženými smrky, po bílých pláních s výhledy do krajiny i kolem zmrzlých vodopádů, říček a potoků.

Nejbližší nástupní místa na Jizerskou Magistrálu :  Smědava, Nové Město pod Smrkem, Bílý potok - chata Hubertka

Za příznivých sněhových a povětrnostních podmínek je možný nástup na běžecké trasy již zde, v Lázních Libverda, s návazností  na chatu Hubertka, jenž je nástupním místem na Jizerskou Magistrálu nebo na Novoměstský běžecký okruh !

Délka okruhu je 5,5 km, nástupní místo je u parkoviště na začátku obce, anebo můžete „naskočit“ na cestě vedoucí nad naším pensionem!

Běžecký okruh v Novém Městě pod Smrkem je dlouhý 8,5 km a je s Libverdským okruhem propojen. MAPA ZDE

 

 

vice informaci zde