VYHLÍDKY

SKALNÍ VYHLÍDKY

V okolí Lázní je mnoho vyhlídek, které stojí za to navštívit. Jde především o skalní vyhlídky nad Hejnicemi a okolím. Zajímavý je také vyhlídkový okruh kolem Libverdy, který se skládá z 5-ti vyhlídkových míst.

KOČIČÍ KAMENY (2km od Lázní)

Výhled k Bílému Potoku a na Hejnický hřeben. Skála má skutečně podobu kočičí hlavy.

OŘEŠNÍK (2 km JV od Hejnic)

800 m.n.m. Jako na dlani je okolí Hejnic s Lázněmi Libverda i Nové Město pod Smrkem a vidíme celé Frýdlantsko a daleké nížiny v Polsku a Německu

PALIČNÍK (2,5 km V od Bílého potoka, 6 km JV od Nového Města pod Smrkem)

Jedná se o nádhernou, asi 30 m vysokou skálu, umístěnou na hřebeni nad Bílým Potokem, odkud jsou excelentní výhledy jak na sever ke Smrku tak na celé Frýdlantsko, Horní Lužici a na Bukovec nad osadou Jizerkou a hřeben Krkonoš.V okolí vrcholové skály jsou známé horolezecké terény.

HOLUBNÍK (5 km J od Hejnic)

Vrchol Holubník s vyhlídkovou skálou poskytuje velkolepý kruhový rozhled po okolních Jizerských horách. Ve výšce 1070 m.n.m. Na obzoru je možno vidět Ještědský hřbet.

Frýdlantské cimbuří ( 1,5 km jihovýchodně od obce Bílý Potok )

Jedná se o rozeklané žulové skály, které se zvedají nad údolím Černého potoka. Cimbuří je složeno z řady žulových věží. Z Frýdlantakého cimbuří je velmi pěkný výhled na panorama Jizerských hor.

Krásná Máří

Krásná Máří je skalní vyhlídka (900 m n.m.), která se vypíná nad roklí Velkého Štolpichu. Skalisko je asi 18 metrů vysoké. Z vrcholu je nádherný výhled na Štolpich, Ořešník, na Hejnice…

Pytlácké kameny

Jeden z nejznámějších jizerskohorských vrcholů. Skupina žulových skal, ze kterých je pěkný výhled na celý hřeben Jizerských hor.

VYHLÍDKOVÝ OKRUH PO OKOLÍ LÁZNÍ 

Vyhlídkový okruh 5-ti  atraktivních vyhlídkových míst osazených dřevěnou sochou
Libverdských pramenů     
Pekelské sázky
Dobrého ducha MUHU
Vyhlídka ‚Hájníkova kohouta
Hejnické madony

vice informaci zde

vice informaci zde

 

vice informaci zde